Mint Clusters Chemo Cap Materials: About 2 oz worsted weight yarn Size H hook Note: Cluster = (yo, insert hook in stitch, yo, draw loop through, yo, draw through 2 loops on hook) 3 times, yo, draw through 4 remaining loops on hook. Ch 4, sl st to join. Rnd 1: Ch 3, work 11 dc in ring, join. (12 dc) Rnd 2: Ch 3, dc in same sp, *2 dc in each dc*, repeat from * around; join (24 dc) Rnd 3: Ch 3, 2 dc in next dc, *dc in next dc, 2 dc in next*, repeat from * around; join. (36 dc) Rnd 4: Ch 3, dc in next dc, 2 dc in next, *dc in next 2 dc, 2 dc in next*, repeat from * around; join. (48 dc) Rnd 5: Ch 3, dc in next 2 dc, 2 dc in next, *dc in next 3 dc, 2 dc in next*, repeat from * around; join. (60 dc) Rnd 6: Ch 4 (counts as 1st dc and ch 1), sk next dc, cluster in next dc, *ch 1, sk next dc, dc in next dc, ch 1, cluster in next dc*, repeat from * around; join to 3rd ch of beg ch 4. (15 clusters) Rnd 7-11: Ch 4, cluster in each cluster, ch 1, dc in each dc, ch 1 around. Rnd 12: Ch 3, dc in each cluster, ch 1 sp, and dc around; join. (60 dc) Rnd 13: Ch 1, sc in each dc around; join. Fasten off and weave in ends. Pitsikuduja blogist pärit sügisemüts poistele. Väikestel lastel on mütsidega selline lugu, et kõrvad ja kukal kipuvad tihti paljaks jääma või siis vajub müts liiga silmadele, kui kõrvad sees on. Kõrvaklappidega mütsid mulle jällegi eriti ei meeldi, vähemalt praegusel aastaajal tunduvad nad liiga talvised... Tegin siis nii, et kudusin sooniku ringselt nagu ikka mütsi puhul. Seejärel aga kudusin ainult kuklaosas kahel vardal (1/2 mütsi ümbermõõdust) olevaid silmuseid edasi-tagasi, lisades iga rea lõpus juurde ühe ootele jäetud silmuse. Kui olin nii kudunud 3 - 4 cm, jätkasin ringselt kudumist. Tulemuseks müts, mis hoiab kukla ja kõrvad soojas, aga ei vaju samal ajal silmadele! Panin paelad ka kuigi see müts seisab ka ilma nendeta väga hästi peas. Varras 4,5. |
Thursday, 19 August 2010
Lihtne müts
Tuesday, 17 August 2010
Suvemütsid
Ja keskmise osa muster on siin:
Teine:
Keskmise osa muster:
Ääre muster on sama mis tuunikal.
Kolmas:
Keskmise osa muster sama mis eelmisel, ääre muster:
Ja neljas on sama sugune nagu kolmas:
Mimmi käsitööd! pärit õpetus.
Kui on soov väiksemat mütsi teha, siis heegeldada vähem kasvatusridu ning mütsi keskosa heegeldada lühem (nt. heegeldada mütsi keskosaks 7-8 rida).
Materjal: puuvillane lõng Katka (75g) ja heegelnõel nr 3.
1. Mütsi põhja skeem
Antud joonisel on märgitud 9 kasvatusrida.
Heegelda veel kaks kasvatusrida juurde, st. read 10-11 (NB! skeemil on märgitud ainult 9).
Kokku heegelda suurema mütsi puhul 11 kasvatusrida. Väiksema mütsi puhul vähem kasvatusridu.
Rea alguses kõrguseks 3 ahelsilmust. Read ühenda aassilmusega.
Vt. joonis 1.
Allikas: ajakiri "Käsitööd" kevad 2006 (põhja skeem).
2. Mütsi keskosa
Mütsi keskosa heegeldamist jätka reast 12
Rea alguses kõrguseks 3 ahelsilmust.
Read ühenda aassilmusega.
Kokku heegelda keskosaks 8-9 rida ehk siis joonisel read 12.- 20.
Väiksemale mütsile vähem ridu.
Keskosa pikkusega annab suuruse juures nn. mängida. Vt. joonis 2.
3. Lokkiv alläär
Allääre heegeldamist alusta reast 21.
Joonisel on märgitud keskosa viimane rida (20.rida) ka, et oleks arusaadav, kuhu sambad heegeldatakse.
Heegelda 18 sammast iga sambagrupi vahele (sinna kuhu keskosas heegeldasid sammaste vahele 2 ahelsilmust).
Joonisele on märgitud töökäik ainult ühe sambagrupi vahele (kõikide sambagruppide vahele ei joonistanud, muidu läheb liiga kirjuks).
Heegelda nii iga sambagrupi vahele (ahelsilmustesse)
21. rida-3 ahelsilmust kõrguseks. Sambagruppide vahele heegelda 18 ühekordset sammast (NB! Joonisel on vähem märgitud). Lükka tihedalt üksteise kõrvale (võib ka vähem sambaid heegeldada, kui väga lokkivat serva ei taha). Ühenda read aassilmusega.
22. rida- 3 ahelsilmust kõrguseks. Iga samba peale heegelda ühekordne sammas, vahele 1 ahelsilmus. Ühenda read aassilmusega.
23. rida- 3 ahelsilmust kõrguseks. Iga samba peale heegelda ühekordne sammas, vahele 2 ahelsilmust. Ühenda read aassilmusega. Vt. joonis 3.
Säti valmis mütsil alläär nn. laineliseks / lainetavaks ning soovi korral seo kaunistuseks pael või heegeldada nt. lilled.
Sunday, 15 August 2010
Et sokk ei libiseks
Nonn:
1.variant:
"Tiimaris" on müügil paisuvad tekstiilivärvid "Leeho Puffy". Pidurdab päris hästi, aga peab värvi võimalikult soki `sisse suruma`- tuleb muidu soki küljest ära ja kaob kiiresti väikesesse suhu
2.variant:
tõmba soki alla silikooni kiht (nt. Penoseal sanitaarne silikoon). Proovisin ise vana villase soki all. Lasin lihtsalt soki alla ja lasin kuivada. On pehme ja absoluutselt ei libise. Pidas vastu ka pesumasinas.
Tänu sellele katsele tegin nii enda kui laste viltsussidele silikoontallad. Ainult selle vahega, et silusin silikooni seebise käega ära. Olen nüüd susse mitu nädalat kandnud ja on hästi vastu pidanud.
pesamuna1:
me õmblesime kummitäppidega või -triipudega töökinnastest lõigatud lapid talla alla - nii ei kilu soki tald ka nii ruttu läbi. kõige paremad (ja tipsile jubedalt meeldisid) olid oranzid kindad, millel seda kummiollust ikka palju peal. aga sobib ka tagasihoidlikuma kummiga kinnas.
Keegi:
Kummine tekstiilivärv.
Ja lisaks veel vahvad tennisepapud, neid tahaks küll proovida teha. Allikaks Murjam Isetegija foorumist. tema pilt papudest siis selline:
Saturday, 14 August 2010
rion-i nurgakesest
Peale 14ndat kasvatuskorda kudusin varrukaosa pahem pidi, 15nda kasvatuskorra ajal varrukaosa parempidi ja peale seda jälle pahempidi.
Peale seda kudusin varrukasilmad maha. Kaenla alla lisasin kummalegi poole 4 silma ja alustasin kehaosa kudumist. Umbes iga paari cm tagant lisasin kummalgi küljel 2 silma (korraga ühel ringil kokku 4 silma). Sellel roosal pluusil siis 7 korda.
Ja allserva kudusin varrastega nr 2.5 - alustasin valgega 1 pp, 1 ph, 1pp, 1ph ja maha kudusin parempidi.
Et allserv üles keerduma ei jääks siis on soovitav niiske marliga üle triikida õrnalt. Peale pesu seda probleemi enam pole.
Minu tehtud pluusike sobib selga lapsele vanuses 1-3. Mu enda laps on just 2aastaseks saanud. Roosa pluusi pikkuseks on ca 32,5 cm, rohelise tuunika pikkus ca 41 cm.